Mina olin vastuvõtul esimest korda. Eelmisel aastal oleksin ju võinud ka osaleda, aga pidasin ennast selles seltskonnas veel nii roheliseks, et ei söandanud minna. Kaasvõitleja ütles, et sel aastal oli pidu hoopis lahedam. Eelmisel korral oli asi nagu ametlikum ja formaalsem. Seekord oli vilistlastest kohal rohkem meesterahvaid. Shampus kadus nagu vihm kõrbeliiva ja varsti hakati kitarri mängima.
Kokku oli tulnud väga tore seltskond nendest, kes alustasid ligi 20 aastat tagasi. Kes olid siis noored ja andekad. Nüüd on nad lihtsalt andekad. Ainult maalikunstiga leiba ei teeni küll keegi, aga näitustel esinevad nii mõnedki. Laiemas mõttes kunst on aga paljude töö osa. Tänu nende meenutustele said vanad lood meie, praeguste kursuslaste jaoks liha luudele. Tookord oli kursusele pääsemiseks kõva konkurss olnud, 5 inimest kohale. Praegu saab palju lihtsamalt sisse. Huvitav miks see nii on? Kas rahvusliku ärkamise vaimus tundus see eestiaegsete vanade meistrite tradistioonide jätkamine noorte jaoks köitvam? Ametlikes kunstiringkondades on praegu suhtumine pehmelt öeldes tõrjuv. Nagu mingi ajast ja arust asi toimuvat selles ateljees ja seda polevat kaasajal enam vaja. Kas tõesti? Sellest olen oma blogis varemgi rääkinud. Ma ei saa sellisest suhtumisest kuidagi aru, aga pea-asi on see, et me endi jaoks on see ateljee ja seal toimuv õpetus suur väärtus.
Juba eelmisel nädalal tutvusin lähemalt ühega neist, kelle pildid mulle näitusel silma jäid. Katrin ei ole mitte ainult väga andekas kunstnik, vaid ka väga armas inimene. Temaga suhtlemine lõi nagu silla ateljee erinevate aegade ja inimeste vahele. Lisaks kõigele muule sain temalt osta sellesama ilusa pildi, mis näituselt mulle meelde oli jäänud, kompositsioon shampusepudeliga.